Administration och övrig personal

Här finns kontaktuppgifter till administration och övrig personal.

E-post (om inte annat anges): förnamn.efternamn@vaxjo.se

Växjö kommuns kontaktcenter

Telefon: 0470-410 00 

Reception
Elevexpedition
Ekonom
Vaktmästeri
Bibliotek
Planerare
Service
Praktiksamordnare
Lärarassistenter
Resurspedagoger
Personal 11-gården

Reception

Marica Lindqvist

E-post: marica.lindqvist@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 00

Elevexpedition

Erika Birath

E-post: erika.birath@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 74

Ekonom

Sofia Petersson

E-post: sofia.petersson@vaxjo.se
Telefon: 0470-431 75

Vaktmästeri

Mats Fridlund

E-post: mats.fridlund2@vaxjo.se
Telefon: 0470-528 101

Bibliotek 

Lina Cesar

E-post: lina.cesar@vaxjo.se
Telefon: 0470-419 03

Planerare

Anton Altgård

E-post: anton.altgard@vaxjo.se
Telefon: 0479-418 94

Service

Cecilia Ekelund

E-post: cecilia.ekelund@vaxjo.se
Telefon: 070-239 47 26

Praktiksamordnare

Carina Bech

E-post: carina.bech@vaxjo.se
Telefon: 0470-796 888

Silvana Saglamoglu

E-post: silvana.saglamoglu@vaxjo.se
Telefon: 0470-435 57

Lärarassistenter

Marlena Klaman - BF, VO

E-post: marlena.klaman@vaxjo.se
Telefon: 0470-418 86

Nadine Hindieh - EE, TE ,VF

E-post: nadine.hindieh@vaxjo.se
Telefon: 0470-73 46 85

Elevkoordinatorer

Megan Miller

E-post: megan.miller@vaxjo.se

Resurspedagoger

Linda Romanenko

E-post: linda.romanenko@vaxjo.se

Christian Tornefelt

E-post: christian.tornefelt@vaxjo.se

Ellen Vidstige

E-post: ellen.vidstige@vaxjo.se

Ellinor Johansson

E-post: ellinor.johansson2@vaxjo.se

Fredrik Boberg

E-post: fredrik.boberg@vaxjo.se

Magnus Elmqvist

E-post: magnus.elmqvist@vaxjo.se

Majeda Qasem

E-post: majeda.qasem@vaxjo.se

Osman Fadumo

E-post: fadumoosman.moallim@vaxjo.se

Therése Söderberg

E-post: therese.soderberg@vaxjo.se

Tobias Zhou-Beran

E-post: tobias.zhouberan@vaxjo.se

Tomoko Yamashita Martin

E-post: tomoko.martin@vaxjo.se

Ubavka Curlinova

E-post: ubavka.curlinova@vaxjo.se

Personal 11-gården

Denis Kalajdzic

E-post: denis.kalajdzic@vaxjo.se

Kontakter

  • Teknikum

    0470-419 00

    teknikum@vaxjo.se

    Besöksadress

    Besöksadress

    Gamla Norrvägen 6-8, Växjö

    Postadress

    Postadress

    Växjö kommun

    Teknikum

    Gamla Norrvägen 6-8

    352 43 Växjö

Senast uppdaterad: 16 februari 2024