Elevhälsoteamet

Kontaktuppgifter till elevhälsan.

Elevkoordinator

Megan Miller

Telefon: 0470-438 55
E-post: megan.miller@vaxjo.se

Kurator

Andreas Persson

Telefon: 0470-417 99
E-post: andreas.persson@vaxjo.se

Linda Johansson

Telefon: 0470-79 67 18
E-post: linda.johansson4@vaxjo.se

Skolsköterska

Matilda Aronsson

Telefon: 0470-418 98
E-post: matilda.aronsson@vaxjo.se

Ann Tolgén

Telefon: 0470-79 64 85
E-post: ann.tolgen@vaxjo.se

Skolläkare

Ida Westin

Tid förmedlas genom skolsköterska

Specialpedagoger

Marie Hvit - IM

E-post: marie.hvit@vaxjo.se
Telefon: 0470-79 64 08

Mona Zakrisson-Ehn - IM, Resursteamet

E-post: mona.zakrisson-ehn@vaxjo.se
Telefon: 0470-415 42

Ann Törndahl-Mattsson

Specialpedagog m. Tal/språk: Teknikprogrammet, El-och energiprogrammet
Telefon: 0470-419 17
E-post: ann.torndahl-mattsson@vaxjo.se

Speciallärare

Magdalena Bengtson

Speciallärare, läs och skriv: Barn-och fritidsprogrammet, VVS- och fastighetsprogrammet, Vård-och omsorgsprogrammet
Telefon: 0470-419 07
E-post: magdalena.bengtsson@vaxjo.se 

Julia Cruciat

Speciallärare, matematik
Telefon: 0470-411 09
E-post: Julia.cruciat@vaxjo.se 

Kontakter

  • Teknikum

    0470-419 00

    teknikum@vaxjo.se

    Besöksadress

    Besöksadress

    Gamla Norrvägen 6-8, Växjö

    Postadress

    Postadress

    Växjö kommun

    Teknikum

    Gamla Norrvägen 6-8

    352 43 Växjö

Senast uppdaterad: 18 juni 2024