Kontakta Braås skola

Kontaktuppgifter till personal på Braås skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Administratör

Anne Lindström
Telefon: 0474-62 20 01
E-post: anne.lindstrom@vaxjo.se

Anna Gunnarsson
Telefon: 0474-62 20 75
E-post: anna.gunnarsson@vaxjo.se

Rektor F-3

Linda Erlandsson
Telefon 0474-62 20 06
E-post: linda.erlandsson@vaxjo.se

Biträdande rektor 4-9

Andreas Malm
Telefon 0474 -62 20 04
E-post: andreas.malm@vaxjo.se

Rektor 4-9

Henrik Löfqvist
Telefon 0474 -62 20 02
E-post: henrik.lofqvist@vaxjo.se

Rektor förskola

Marie Tegnvallius
Telefon: 0474-62 20 05
E-post: marie.tegnvallius@vaxjo.se

Vaktmästare

Stefan Lagercrantz
E-post: stefan.lagercrantz@vaxjo.se

Fritidshem

Röda skolan
Telefon: 0474-62 20 24

Bibliotek

Telefon: 0474-62 20 40

Skolsköterska

Veronica Törnblad
Telefon: 0474-62 20 07
E-post: veronica.tornblad@vaxjo.se

Kurator

Julia Gustavsson
E-post: julia.gustavsson2@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning, SYV

Andrea Juto
Telefon: 070-796 55 92
E-post: andrea.juto@vaxjo.se

Elevkoordinator

Kaddi
Telefon: 0474-62 20 03
E-post: AbdulkadirOmar.Saneey@vaxjo.se

Elevkoordinator 4-9

Philippa Gustafsson
Telefon: 070-142 67 96
E-post: philippa.gustafsson@vaxjo.se

Kontakter

Senast uppdaterad: 30 januari 2023