Kontakta Lammhults skola

Kontaktuppgifter till personal på Lammhults skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Rektor

Olof Westeson
Telefon: 0472- 26 83 03
E-post: olof.westeson@vaxjo.se

Biträdande rektorer

Maria Dahl
Telefon: 0472-26 83 06
E-post: Maria.Dahl2@vaxjo.se

Karin Welin
Telefon: 0472-26 83 05 (expeditionen)
E-post: karin.welin@vaxjo.se

Administratör

Joakim Hemström
Telefon: 0472- 26 83 02
E-post: joakim.hemstrom@vaxjo.se

Vaktmästare

Leif Williamsson
Telefon: 0472-26 83 33

Petter Magnusson
Telefon: 0472-26 83 35

Fritidshem

Rubinen

Telefon: 0472-26 83 24

Opalen

Telefon: 0472- 26 83 29

Smaragden

Telefon: 0472-26 83 23 

Personalrum förskoleklass, årskurs 1, 2 och 3

Telefon: 0472-26 83 22

Personalrum årskurs 4-6

Telefon: 0472- 26 83 10

Personalrum årskurs 7-9

Telefon: 0472- 26 83 12

Skolsköterska

Sofia Nikolausson
Telefon: 0472-26 83 08
E-post: Sofia.Nikolausson@vaxjo.se

Specialpedagog

Maria Dahl
Telefon: 0472-26 83 06
E-post: Maria.Dahl2@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledning

Evelina Aden
Telefon: 0472- 26 83 04
E-post: evelina.aden@vaxjo.se

Kurator

Dennis Dickner
Telefon: 0472-26 83 09
E-post: dennis.dickner@vaxjo.se

Kontakter

  • Lammhults skola

    Expedition

    0472-26 83 02

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Besöksadress

    Herrgårdsgatan 4, 363 45 Lammhult

    Postadress

    Postadress

    Växjö kommun

    Lammhults skola

    Box 1222, 351 12 Växjö

Senast uppdaterad: 28 augusti 2023